Co sądzisz o nowej stronie?

Nie podoba mi się - 14%
Może być - 2.3%
Podoba mi się - 9.3%
Bardzo mi się podoba - 74.4%

Ilość głosów: 43
   

Listy w słusznej sprawie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły


       W piątkową noc, 8 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. św. Barbary i Społecznym Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży zorganizowano Maraton Pisania Listów. Akcja odbyła się ramach działań międzynarodowej organizacji Amnesty International, która walczy o prawa człowieka.

          Maraton pisania listów trwał 5 godzin. Młodzież wraz z opiekunami napisała około 250 listów. To już kolejny raz, kiedy włączamy się w tą akcję. – komentowała Marlena Michna, bibliotekarka, współorganizatorka Maratonu. Każdy z uczestników wybrał osobę, której chciał bronić. W tym roku Amnesty International wytypowała 10 kandydatów najbardziej potrzebujących pomocy. Byli wśród nich obrońcy ziemi, aktywiści działający na rzecz praw człowieka i wolności słowa. Młodzież kolejny raz pokazała swoją wrażliwość i to, że nie jest jej obojętny los innych ludzi. – podsumowała Karolina Binkowska, szkolny pedagog i organizator Maratonu. 

          Maraton Pisania Listów stał się okazją do spędzenia czasu razem. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, ciepłych napojów oraz miłej i przyjaznej atmosfery.

   
© Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży