Co sądzisz o nowej stronie?

Nie podoba mi się - 14%
Może być - 2.3%
Podoba mi się - 9.3%
Bardzo mi się podoba - 74.4%

Ilość głosów: 43
   

Rekolekcje 2018

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Szczegóły

           W pierwszych dniach maja (4, 7-8.05.), gdy maturzyści mierzyli się z egzaminem dojrzałości, uczniowie Społecznego Gimnazjum i Społecznej szkoły Podstawowej brali udział w szkolnych rekolekcjach. 

               W tym roku za przygotowanie rekolekcji odpowiadali: ks. Jarosław Wesołowski i ks. Jacek Pawlak – księża katecheci uczący w naszych szkołach. Pierwszego dnia młodzież spotkała się w Chodzieskim Domu Kultury na projekcji filmu Cudowny chłopak w reżyserii  Stephena Chbosky’ego. Film opowiadał historię chłopca, który walczy z przeciwnościami losu. Obraz bardzo wartościowy, który poruszył i pozwolił opuścić kino z głową pełną przemyśleń. 

           W poniedziałkowe popołudnie uczniowie udali się do Gębic, do Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, prowadzonego przez Siostry Felicjanki ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo. Czas wypełniony był modlitwą oraz konferencją i warsztatami na temat przyjaźni. Ważnym punktem pobytu w Gębicach była Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. W pięknym otoczeniu przyrody uczniowie spędzili razem czas na tańcach, śpiewach i posiłku. Odwiedziny w Gębicach zakończył wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

              Trzeciego dnia rekolekcji młodzież pojechała do Poznania na Ostrów Tumski.   Na ten dzień zaplanowano zwiedzanie: Bramy Poznania, Rezerwatu Archeologicznego, Muzeum Archidiecezjalnego oraz Poznańskiej Katedry.  Pobyt w Poznaniu zakończyła wizyta na Starym Rynku. 

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji serdecznie dziękujemy. :-)

 

   
© Gimnazjum im. św. Barbary w Chodzieży