Podium w Wielkopolskim etapie debat oksfordzkich w Poznaniu

Nasza drużyna na podium w Wielkopolskim etapie debat oksfordzkich w Poznaniu???

13 grudnia 2019 r. odbył się Wielkopolski Turniej Debat Oksfordzkich, który miał miejsce na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Organizatorami byli UAM oraz Fundacja Edukacyjna G5. W drugim etapie wyczerpujących rozgrywek naszym uczestnikom towarzyszyły wielkie emocje. Na długo przed tym wydarzeniem rozpoczęli intensywne przygotowania, które nie poszły na marne. A z jakimi tezami się zmagali?
1. Procesy zmierzające do cybernetyzacji ludzkiego ciała powinny być zakazane.
2. Jako młody przedsiębiorca otworzyłbym swój biznes w Afryce.
3. W polskich szkołach podstawowych należy wprowadzyć obowiązkowe zajęcia z gry Minecraft od przyszłego roku szkolnego.
4. Tajemnica spowiedzi nie powinna obowiązywać w przypadku przestępstw zagrożonych karą dożywotniego pozbawienia wolności.
5. Oddolne zbiórki pieniędzy przynoszą więcej szkód niż pożytku.
6. Unia Europejska powinna w pełni przejść na gospodarkę o obiegu zamkniętym do 2035r.

Skład naszego zespołu pozostał niezmienny: Kacper Żulewski, Julia Kozłowska, Aleksandra Szejner i Bartosz Ewert. Pojedynkowali się z drużynami z II Liceum Ogólnokształcącego z Poznania, III Liceum Ogólnokształcącego z Konina, Liceum Ogólnokształcącego ze Środy Wielkopolskiej, II Liceum Ogólnokształcącego z Konina (grupa I) oraz z Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Nasi uczestnicy dotarli aż do półfinału i zdobyli trzecie miejsce na podium, a do domu wracali z brązowymi medalami! Mimo że był to dla naszej szkoły debiut, a przeciwnicy mieli przewagę w postaci doświadczenia, drużyna pokazała na co stać świętą Barbarę.
Opiekunem drużyny była Pani Małgorzata Nowacka, a obserwatorkami zostały Agata Szubstarska i Jagoda Polak.
Gratulujemy drużynie!
???

Skip to content